BIO i VIDEO

Kasia Nova to wokalistka wielowymiarowa i kobieta renesansu. Od wielu lat z sukcesem odnajduje się w muzyce popularnej, ale też swoją wrażliwość potrafi wykorzystać śpiewając piosenkę poetycka i aktorską. Jednak jak twierdzi jazz zajmuje szczególne miejsce w jej sercu z uwagi na fakt, że intelektualnie jest dla niej najbardziej porywający.

„Kiedy śpiewam jazz czuję się wolna i szczęśliwa. To takie cudowne, że mogę podróżować w tej muzyce w różnych kierunkach. Kocham zarówno mainstream jak i smooth jazz albo jazz kubański“.

Na swoich koncertach Kasia pięknie interpretuje utwory znanych artystów jazzowych. Pracuje jednak nad swoim autorskim dorobkiem jazzowym.

 • Swoją muzyczną podróż zaczynała w 2008 roku debiutując singlem Did You Ever Know i płytą pt. Nova, która zawierała promowane utwory takie jak Devil i Broken Wings, z którymi to prezentowała się podczas finału preselekcji do Eurowizji oraz w Sopot Hit Fiestival.

 • W 2010 powstał duet Forever in a dream ze światową gwiazdą, solistą Modern Talking, Thomasem Andersem.

 • W 2014 Kasia nagrała utwór Hello,Hello z muzyką Roberta Jansona i słowami Andrzeja Ignatowskiego, który był częścią akcji społecznej promującej aktywne postawy zmierzające w kierunku eliminacji patologii społecznych takich jak handel ludźmi i współczesne niewolnictwo.

 • W latach 2014-2016  mieszkała w USA i tam powstały kolejne single we współpracy z amerykańską wytwórnią 37 Records oraz Universal Music. 
 • Również w tym czasie szkoliła się w Los Angeles w The American Academy of Dramatic Arts oraz w Beverly Hills Playhouse u słynnego Milton Katselas  -profesora Michelle Pfeiffer oraz Al Pacino.
 • W 2015 artystka nagrała w Los Angeles balladę We collide, a w Miami duet z Martinem Cintronem, wokalistą amerykańskiego zespołu No Mercy. Utwór Shake it (muz. Marcin Nierubiec, sł. Kasia Nova) stanowił połączenie nowoczesnego brzmienia z gorącymi latynoskimi rytmami.

 • W 2016 roku w Nowym Jorku powstał utwór jej autorstwa pt Love is music do którego powstał klip również nagrany w NYC.

 • W 2016 roku wydawnictwem Universal Music Polska ukazały się polskie kolędy
 • Pod koniec 2017 roku ukazał się singiel Zamykam serce. Piosenka powstała we współpracy z brytyjskimi producentami i miała swoją prapremierę na Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu.

 • W grudniu 2018 powstała świąteczna piosenka W te Święta Tylko Ja i Ty.

 • W czerwcu 2019 został wydany wakacyjny singiel Tańcząc bez Ciebie o romantycznym wydźwięku podkreślonym latynoskim temperamentem z przepięknym klipem zrealizowanym w Egipcie.

Artystka współpracuje także ze Studium Piosenki Teatru Polskiego Radia oraz z Fundacją Muzeum Jazzu.

 

WYSTĘPY LIVE:

 

Śpiewanie to jednak nie jedyna przestrzeń, w której Kasia Nova potrafi wyrazić się artystycznie. Jest ona również autorką i hostem podcastu #NovinkiKasi, który  stworzyła podczas lockdown. Kasia spotyka się live ze znanymi gośćmi na platformie Instagram. Ideą projektu jest wlanie do serca nieco otuchy, nadziei, wywołanie uśmiechu i eskapizm. Do każdego odcinka zapraszany jest znany artysta, który dzieli się z odbiorcami zabawnymi, zaskakującymi i śmiesznymi anegdotkami ze swojego życia artystycznego.